ducklings2.jpg

Naujienos

Ūkininkams informacija

Išmokų avansas – 260 Lt už hektarą

Tiesioginių išmokų už 2014 metais deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus, avansas pradėtas mokėti nuo spalio 16 d. Europos Komisijos Tiesioginių išmokų vadybos komitetui vienbalsiai pritarus Komisijos įgyvendinimo reglamentui, nustatančiam avansinių išmokų padidinimą iki 70 proc., žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino didesnius išmokų dydžius: dalis vienkartinės išmokos už plotus dabar siekia 260 Lt už 1 ha, dalis išmokos už pirmuosius hektarus – 60 Lt už 1 ha.

Šis įsakymas taikomas ir tiems pareiškėjams, kuriems iki šio įsakymo įsigaliojimo dienos jau buvo išmokėta dalis vienkartinės išmokos už plotus ir dalis išmokos už pirmuosius hektarus avansu. Likusioji tiesioginių išmokų dalis bus išmokėta iki 2015 m. birželio 30 d.

2014 m. pateikta daugiau kaip 142 tūkst. paraiškų tiesioginėms išmokoms gauti, iš viso pareiškėjams bus išmokėta apie 1,2 mlrd. Lt už 2014 metais deklaruotus plotus.

Pagal Žemės ūkio ministerijos nustatytus prioritetus, avansai greičiausiai pasieks aktyvia žemės ūkio veikla užsiimančius pareiškėjus. Pirmumas avansui gauti bus suteiktas pieno gamintojams. Prioritetinėje eilėje yra ir šiais metais deklaravusieji pasėlius, pievas ir ganyklas bei turintieji gyvulių pareiškėjai. Pareiškėjams, turintiems ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, dalyvaujantiems įgyvendinant investicinius projektus ar turintiems didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų, taip pat suteikiamas pirmumas gauti avansus. Tiesioginių išmokų avansų sulauks pareiškėjai, atitinkantys nurodytus prioritetinius kriterijus, jei jų paraiškose nenustatyta neatitikimų ir yra atlikti visi reikiami patikrinimai.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Joomla templates by a4joomla