ducklings2.jpg

Naujienos

Ūkininkams informacija

Lietuvos ekonomikos konferencijoje – apie žemės ūkio konkurencingumą

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dalyvavo septintus metus iš eilės rengiamame ir jau tradiciniu tapusiame aukščiausio lygio forume „Lietuvos ekonomikos konferencija 2015“.

Savo pranešime ministrė apžvelgė žemės ūkio ir kaimo ekonomiką, įvardijo ūkių struktūros pokyčius, įvertino ES ir valstybės paramą žemės ūkiui, kalbėjo apie rizikos žemės ūkio versle valdymą ir naujų eksporto rinkų atvėrimą. Ministrė pažymėjo, jog geriausiai žemės ūkio vietą Lietuvos ūkio struktūroje atspindi bendrasis vidaus produktas. „Augantis žemės ūkis, maisto gamybos pramonė, žuvininkystė ir miškininkystė leido pasiekti beveik 9 procentus šalies BVP. Kaip pavyzdį galiu pateikti kitų ūkio šakų sukuriamą BVP: statybos - 6,5 proc., transporto – 12,1 proc.“, – kalbėjo V. Baltraitienė. Ji apgailestavo, kad Lietuvoje didesnę žemės ūkio produkcijos vertės dalį vis dar sudaro augalininkystės produkcija (viršija 60 proc.), tačiau nuolat mažėjusios gyvulininkystės apimtys pastaraisiais metais pagaliau stabilizavosi. „Mūsų tikslas – didinti ne žaliavos, o aukštos pridėtinės vertės perdirbtų gyvūninės bei augalinės kilmės produktų eksportą. Tokia gamyba turi ir socialinį aspektą – didina Lietuvos žmonių užimtumą“, – akcentavo žemės ūkio ministrė.

V. Baltraitienė itin gerai įvertino Lietuvos žemės ūkiui suteiktą ES paramą. „Lietuvos žemės ūkis nuo narystės Europos Sąjungoje pradžios gavo daugiau kaip 26 mlrd. litų paramos, kurios pagrindinis tikslas – sudaryti sąlygas ūkiams tapti konkurencingais Europos Sąjungoje rinkoje. Galiu teigti, kad mūsų žemės ūkis, įsisavinęs tokią paramą, jau yra pakankamai pasirengęs konkuruoti ne tik Europos Sąjungoje, bet ir pasaulinėje rinkoje. Nė viena kita ūkio šaka Lietuvoje nėra sulaukusi tokių investicijų ir paramos kaip žemės ūkis“, – pabrėžė ministrė.

Kalbėdama apie naujų eksporto rinkų atvėrimą, ministrė pažymėjo, jog Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, laukia Europos Sąjungos – Jungtinių Amerikos Valstijų Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties. „Europos Sąjunga ir Amerika yra du didžiausi pasaulyje ekonominiai subjektai, kurie sukuria beveik pusę pasaulio bendrojo vidaus produkto. Net neabejoju, kad sutartis atvers naujas galimybes ir lietuviškiems produktams. Įsivaizduokime mastus – vienos dienos prekių ir paslaugų apyvarta tarp Europos Sąjungos ir Amerikos yra 2 milijardai eurų. Tiek ūkininkai tiek maisto perdirbėjai reiškia susirūpinimą, esą, dėl šios sutarties tiek į Lietuvą, tiek į Europos Sąjungą pradės plūsti ne tokių aukštų kaip Europos Sąjungos standartų produktai. Tačiau derybose yra numatyta, kad į Europos Sąjungos rinką tiekiamų produktų kokybė atitiks tik aukščiausius standartus“, – savo pranešimą apibendrino žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė.

Joomla templates by a4joomla