ducklings2.jpg

Naujienos

ŽŪM informuoja

Europos Komisijai įdomi ir vaikų darželių auklėtojų nuomonė

         Lietuvoje lankėsi Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros direktorato atstovas Rudy VAN DER STAPEN, kuris susipažino su dviejų Žemės ūkio ministerijos kuruojamų programų – „Vaisiai mokykloms“ ir „Pienas vaikams“ įgyvendinimu ir aptarė jų ateities perspektyvas.

         Vizito metu svečias viešėjo privačiame Vilniaus vaikų darželyje „Mamos delne“, kur stebėjo, kaip šios programos realizuojamos praktikoje, diskutavo su darželio auklėtojomis, išklausė jų pageidavimų dėl programų įgyvendinimo ateityje. Vėliau diskusijos buvo pratęstos Žemės ūkio ministerijoje kartu su ir programą administruojančios VĮ Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros darbuotojais. Pagrindinis dėmesys skirtas naujojo Europos Komisijos reglamento projektui aptarti, pasikeista nuomonėmis dėl probleminių šio pasiūlymo elementų: produktų asortimento išplėtimo, lėšų paskirstymo ES valstybėms narėms kriterijų ir kt.

Programa „Pienas vaikams“ Lietuvoje vykdoma jau dešimtmetį. Pernai remiamus pieno gaminius gavo apie 217 tūkst. vaikų, bendra programos vertė siekė 19,2 mln. Lt. Net 87 proc. visų paramos lėšų, skiriamų pagal šią programą, sudaro nacionalinės lėšos. Atkreiptinas dėmesys, kad nuo 2014 m. vaikai pradėjo gauti ir ekologiškų pieno gaminių: pieno, kefyro, jogurto, šviežio sūrio, varškės.

Programa „Vaisiai mokykloms“ mūsų šalyje pradėta vykdyti šiek tiek vėliau – prieš 5 metus. Pernai joje dalyvavo 1367 ugdymo įstaigos, vaisius skanavo apie 192 tūkst. vaikų. Šiais metais programoje dalyvauti norą pareiškė 1 696 ugdymo įstaigos. Nauja tai, kad šiemet programa buvo pakeista ir vaikams pradėti tiekti tik išskirtinės kokybės ir ekologiškos daržovės, vaisiai bei jų sultys.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Joomla templates by a4joomla